شنبه , ۴ تیر ۱۴۰۱
1Main1756 | تنویر

پشت پرده شفقنا

منبع مالی شفقنا

در قسمت قبل به گوشه یی از شیطنت های رسانه ای شفقنا و رویکردهای ضد انقلابی حاکم بر آن اشاره کردیم. در این قسمت به پشت پرده شفقنا و حامی مالی این خبرگزاری خواهیم پرداخت.

خبرگزاری شفقنا هیچگاه به حامی مالی اش اشاره نکرده. اما شنیده هایی در سطح حوزه علمیه وجود دارد که نشان می دهد این خبرگزاری از طریق «مؤسسة آل البیت لاحیاء التراث» تامین مالی می شود.

برای سنجش میزان درستی یا نادرستی این حرف، کافی است آدرس سایت این خبرگزاری را با افزودن عبارت «Whois» در اینترنت جستجو کنید، نتایج بدست آمده نشان می دهد این خبرگزاری با آدرس «موسسه آل البیت لاحیاء التراث» به ثبت رسیده و به این صورت شنیده ها درباره حامی مالی این خبرگزاری، تقویت می شود.

معرفی موسسه آل البیت

موسسه آل البیت لاحیاء التراث فعالیتش را در سال 1362 با هدف یاری دادن به حوزه های علمیه، شروع کرد. و در سالهای بعد، مرکز جهانی اطلاع رسانی آل البیت (ع) را تاسیس کرد. اما در لیست فعالیت ها و خدمات این مرکز، نام هیچ خبرگزاری یا سایت اطلاع رسانی به چشم نمی خورد.

منطقی به نظر نمی رسد که مرکزی با  عنوان «مرکز جهانی اطلاع رسانی»، حتی یک خبرگزاری یا سایت اطلاع رسانی هم نداشته باشد.

با توجه به اینکه شفقنا به آدرس موسسه آل البیت ثبت شده،  به نظر می رسد یکی از اصلی ترین فعالیت ها و خدمات مرکز جهانی اطلاع رسانی آل البیت، خبرگزاری شفقنا باشد. اما این مرکز به دلایل مختلف، نام شفقنا را در لیست خدمات خودش درج نکرده.

مدیر شفقنا

شاید یکی از مهمترین دلایل عدم درج نام «شفقنا» در لیست خدمات مرکز جهانی اطلاع رسانی آل البیت، مدیر شفقنا باشد.

«ابوالفضل فاتح» مسئول رسانه ای ستاد میرحسین موسوی در انتخابات 88 و کسي بود که رنگ سبز را به عنوان نماد تبلیغاتی این ستاد اعلام کرد. او مدیر مسئول اسبق ایسنا بود و در وقایع پس از فتنه88 به همراه تیمش از ایسنا اخراج شد و این تیم، پس از اخراج از ایسنا، با مساعدت «موسسه آل البیت لاحیاء التراث»، خبرگزاری شفقنا را تاسیس کرد و در این خبرگزاری مشغول به فعالیت شد.

البته ابوالفضل فاتح در سالهای پس از فتنه88 از کشور فرار کرده و در خارج از کشور سکونت دارد و اگر به صفحه «درباره ما» سایت شفقنا توجه کنید، متوجه می شوید که این خبرگزاری توسط «جانشین مدیر مسئول» اداره می شود و در این صفحه هیچ اشاره ای به مدیرمسئول آن نشده.

به دلیل وجود همین سابقه در مدیر، و تیم شفقنا است که این خبرگزاری، در همه فعالیت هایش رویکرد ضد نظام خود را حفظ کرده و از هر فرصتی برای ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی استفاده می کند.

حجه الاسلام شهرستانی

جا دارد از جناب حجت الاسلام سید جواد شهرستانی، رئیس موسسه آل البیت لاحیاء التراث که به گشاده دستی و مساعدت در راستای کمک به نشر تفکر شیعی در جهان معروفند، درخواست کنیم نظارت بیشتری بر مجموعه های تحت نظر، و افرادی که در این مجموعه ها به کارگیری می شود داشته باشند.

حافظ علیه الرحمه می فرماید: «ما ز یاران چشم یاری داشتیم»، توقع این بود که جناب حجه الاسلام شهرستانی با گشاده دستی و امکانات بین المللی که در اختیار دارند، و سابقه خدماتی که به شیعه و نظام اسلامی ارائه داده اند، طوماری از فعالیت هایشان در راستای تقویت تفکر انقلابی در حوزه های علمیه ارائه دهند، اما اکنون با مواردی همچون «شفقنا» مواجه می شویم که کمر به حذف تفکر انقلابی بسته اند.

صفحه فیلم و کلیپ تنویر

موشن گرافیک نقدی بر خبرگزاری شفقنا

صفحه تنویر در سایت آپارات

موشن گرافیک فرید مدرسی کیست؟

موشن گرافیک ضرورت فیلمنامه نویسی

موشن گرافیک اولین و مهمترین وظیفه روحانیت

موشن گرافیک چرایی و چگونگی قوی شدن در فضای مجازی

پشت پرده شفقنا

                 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.