جمعه , ۱۰ تیر ۱۴۰۱
980311نمونه هایی از فعالیت جوانان 1 | تنویر

ورود به عرصه مدیریت برای نسل جوان از این راه ها اتفاق می افتد

نمونه‌هایی از کارهایی که میتواند نسل جوان را در نقش و شأنِ محور بودنِ حرکت عمومی جامعه کمک کند و ظرفیّت لازم را به آنها بدهد:
یکی تشکیل کارگروه‌های فرهنگی است… کارگروه‌های فرهنگی در سراسر کشور و در مساجد… این «آتش به اختیار» که من چندی پیش گفتم، مربوط به این مجموعه است.

یک کار دیگر، تشکیل گروه‌های فعّالیت‌ سیاسی [است]؛ البتّه منظورم حزب‌بازی نیست. حزب‌بازی کاری است که بنده برکتی در آن احساس نمیکنم؛ امّا کار سیاسی فقط حزب‌بازی نیست؛ نشستن، تحلیل سیاسی کردن، حوادث سیاسی را شناختن، فهمیدن، منتقل کردن، یکی از آن کارهای بسیار اساسی است که حرکت عمومی جامعه را تسریع میکند، شکل میدهد و کمک میکند؛ یکی از کارها این است.

تشکیل میزگردها و کرسی‌های آزاداندیشی در دانشگاه‌ها که بنده مکرّر این را تکرار کرده‌ام و تأکید کرده‌ام و توصیه کرده‌ام

یک راهکار دیگر تشکیل گروه‌های نهضتی در ارتباط با مسائل بین‌الملل و مسائل جهان [است]… یعنی فعّال شدن در زمینه‌ی مسائل جهان اسلام.

یک راهکار دیگر تشکیل گروه‌های علمی و همکاری با مراکز علمی [است].

یک راهکار دیگر همکاری با شرکتهای دانش‌بنیان و کار اقتصادی [است].

یک راهکار بسیار مهم دیگر کارهای خدماتی [است؛ یعنی] همین کارهای گروه‌های جهادی که میروند به این مناطق مختلف که یکی از بهترین کارهای دانشجویی است

فعّالیّتهای اطلاعاتی مردمی. خیلی از کارهایی که دستگاه‌های اطّلاعاتی ما یا نمیتوانند انجام بدهند یا به دلایل مختلفی لابه‌لای کارها میماند، گاهی به وسیله‌ی عناصر هوشیار و آگاه اطّلاع‌‌رسانی میشود و تأثیر داشته.

فعّالیّتهای اجتماعی، مثل همین کارهایی که گفتم در زمینه‌ی هفت‌تپّه و مانند اینها که بچّه‌های دانشجو انجام دادند، کارهای بسیار خوبی است.

البتّه همه‌ی اینها هم بایستی با الهام‌گیری از آن جهت‌گیری کلّی که عرض کردم [یعنی] در جهتِ رسیدن به جامعه‌ی اسلامی و تمدّن اسلامی است.

نتیجه‌ی اینها چه میشود؟ ورود در عرصه‌ی مدیریّت برای نسل جوان از این راه‌ها اتّفاق می‌افتد

مقام معظم رهبری 98/03/01- بیانات در دیدار دانشجویان

                 

مطلب پیشنهادی

نا امید نشوید؛ این آن توصیه‌ی قطعی و اصلی من است. نا امید نشوید!

نا امید نشوید

نا امید نشوید؛ این آن توصیه‌ی قطعی و اصلی من است. نا امید نشوید! همه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.