چهارشنبه , ۸ تیر ۱۴۰۱
نقد فعالیت های #شاگردان_غفاری
قسمت سوم:  پس از انتشار بخش های قبلیِ #نقد فعالیت…

نقد فعالیت های شاگردان غفاری: نقد شاگردان

69693576 409303786438218 728535903000010165 n | تنویر

???? نقد فعالیت های #شاگردان_غفاری- نقد شاگردان
قسمت سوم: ???? پس از انتشار بخش های قبلیِ #نقد فعالیت های #شاگردان_غفاری، برخی از مخاطبان مطالبی را بیان فرمودند که به آنها می پردازیم:
???? یکی از مخاطبان گفته اند: «برای نقد یک #استاد_اخلاق ابتدا می بایست به نقد سخنان آن استاد یا فرد بپردازید نه اینکه فقط با رفتار برخی #شاگردان یک استاد را تائید یا رد کنید، بله قبول داریم رفتار های گاه اشتباهی هم صورت گرفته که ما منکر این نیستیم اما این باعث نمیشود که شما کل این مسیر را اشتباه بدانید.»

 

???? پاسخ تنویر:
???? پیش از این هم اشاره شد که این مطالب، حاصل مباحثاتی است که با برخی از شاگردان #استاد_غفاری صورت گرفته.
در این مباحثات، سوال اصلی تنویر از آنها این بود که: با توجه به اینکه نه شاگردان برجسته #آیت_الله_سعادت_پرور ایشان را تایید می کنن و نه ایشان توانسته #صاحب_اجازه بودن خودش را اثبات کند، #صلاحیت_استادی #آقای_غفاری از چه طریقی اثبات می شود؟

در پاسخ، ما را به مطلبی از #رساله_لب_اللباب #علامه_طباطبایی ارجاع دادند که در آن، #علامه به این سوال پاسخ می داد که اگر کسی #استادی نیافت، چگونه باید عمل کند؟ و روشی برای رسیدن به استاد در #حالت_اضطرار معرفی کرده بود و البته #شروطی را هم ذکر کرده بود.
انتقاد ما این بود که شروطی که علامه برای استفاده از آن روش معرفی کرده اند، در حال حاضر و در مورد #استاد شما، وجود ندارد، پس نمی توان از آن روش استفاده کرد.

???? باز هم همان #سوال قبلی مبنی بر #روش_اثبات صلاحیت استادی #غفاری پابرجا بود چرا که هنوز روش #یقین_آور ی برای اثبات صلاحیت استادی معرفی نکرده بودند.

???? در ادامه گفتند: اگر می خواهید به صلاحیت استادی #استاد_غفاری پی ببرید، به #آثار_استاد نگاه کنید.
گفتیم #آثار_استاد دیگر چیست؟
???? گفتند یعنی #شاگردان، #شاگردان_استاد، آثار او هستند و شما با دیدن این آثار می توانید به حقانیت او پی ببرید.

 

???? به این ترتیب، با توجه به گفته برخی از شاگردان غفاری، تنویر برای نقد حقانیت غفاری، روش #نقد_فعالیت شاگردان را انتخاب کرد و این روش حاصل مباحثه با برخی از شاگردان ایشان است.
@tanwir_ir
#استاد_کامل #استاد_ناقص #غفاری #استاد_غفاری #عرفان_انقلابی #عرفان_گنجه_ای #عرفان_عملی #عرفان_اسلامی #مرید_بازی #مرید_پروری #حوزه_انقلابی

نمایش پست در اینستاگرام

                 

مطلب پیشنهادی

ترس از خدا، آدم را عاشق خدا خواهد کرد. اگر این ترس از خدا نباشد، انسان سرگشته و حیران خواهد بود

عاشق خدا

پرونده #مکتب_سلیمانی قسمت بیست و چهارم ???? ترس از خدا، آدم را عاشق خدا خواهد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.