یکشنبه , ۵ تیر ۱۴۰۱
photo ۲۰۱۹ ۰۷ ۱۵ ۱۲ ۱۸ ۳۴ | تنویر

مثلث نفوذ؛ تاکتیک گوناگون و هدف مشترک!

حجت الاسلام عالمیان:

یکی از کلیدواژه‌های پیام امام در منشور روحانیت، خطر نفوذ است که با بازخوانی آن می‌توان نتیجه گرفت که گویا ایشان امروز را می‌دید. اما خطر نفوذ چه کسانی؟

 

لیبرال‌ها: یکی از جریاناتی که امام نسبت به خطر نفوذ آنان هشدار می‌دهند. جریان لیبرال‌ها و مشخصاً طرفداران نهضت آزادی است. از نگاه ایشان، لیبرال‌ها کسانی هستند که از همه اصول اساسی انقلاب طلب‌کار هستند و انقلابی‌ها را به خاطر گفتن شعار مرگ بر امریکا، اجرای حکم خدا نسبت به منافقین و ضدانقلابیون، سر دادن شعار نه شرقی و نه غربی و همین طور اشغال لانه جاسوسی مورد بازخواست و شماتت قرار می‌دهند.

 

متحجرین:  جریان تحجر به سرکردگی انجمن حجتیه است. این انجمن که برای ایجاد انحراف در مبارزات نهضت اصیل روحانیت به وجود آمده بود.

سکولارها: خطر آنان در قالب ترویج اندیشه جدایی دین از سیاست معنا می‌یابد. این جریان به تعبیر حضرت امام به دنبال «القای شعار جدایی دین از سیاست است.» متأسفانه این حربه در حوزه و روحانیت تا اندازه‌ای کارگر شده است تا جایی که دخالت در سیاست دونشأن فقیه و ورود در معرکه سیاسیون تهمت وابستگی به اجانب را به همراه می‌آورد.»

 

جریان لیبرال، تحجر و سکولار گرچه در تاکتیک با هم متفاوتند اما در هدف با هم کاملا مشترکند و این هدف چیزی نیست جز نفوذ! این مثلث مخرب با دو حربه  ( انقلابی نمایی و تفرقه افکنی) کاملاً حساب شده به میدان می‌آیند تا دایره نفوذ خود را گسترده نمایند.

                 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.