یکشنبه , ۵ تیر ۱۴۰۱
دوقطبی سازی | تنویر

فرید مدرسی کیست؟ قسمت دوم

در قسمت قبل، فرید مدرسی را معرفی کردیم و اندکی به سوابق او پرداختیم. در این قسمت به بخشی از فعالیت های او برای برهم زدن امنیت روانی حوزه علمیه اشاره می کنیم.

دوقطبی سازی، موجب ایجاد خفقان روانی و دیکتاتوری رسانه می شود و به همین دلیل یکی از مهمترین ترفندهای فرید مدرسی جهت اختلال در روند حوزه انقلابی، ایجاد دوقطبی در حوزه علمیه است مثلا در سطح کلان با مطرح کردن دوقطبی کاذب حوزه قم و حوزه نجف، و در سطح خرد با معرفی نشست دوره ای اساتید در مقابل جامعه مدرسین سعی دارد حوزه علمیه را به صفوف مختلف تقسیم کند و بزرگان حوزوی را در مقابل یکدیگر قرار دهد.

دوقطبی دیگر وی، بزرگ کردن انتقاد آیت الله یزدی به آیت الله شبیری زنجانی بود که با این کار سعی کرد جامعه مدرسین را تا حد ممکن تضعیف کند.

همچنین فرید مدرسی با اشاره به مجادلات آیت الله یزدی و آیت الله لاریجانی، آن اتفاق را دوقطبی سازی ای دانسته که رسانه ها بدان دامن زدند، در صورتی که همگی می دانیم خود فرید مدرسی با انتشار علنی مطلبی که در یک گروه خصوصی منتشر شده بود، این مجادلات را به وجود آورد!

او گاهی پا را فراتر گذاشته و با ترفندهای رسانه ای و تحریف اخبار بیوت علما، در حال القای دو قطبی میان مراجع و رهبری است.

حقیقت این است که فرید مدرسی با تغییر معنای واژه انقلابی، سعی می کند دوقطبی حقیقیِ انقلابی و غیرانقلابی را کم رنگ کرده و دوقطبی های کاذب را جایگزین آن کند. علاوه بر این او با تحریف انقلابی گری، و مساوی قرار دادن انقلابی گری با افراطی گری، قصد دارد هم انقلابیون حوزه را با برچسب زنی از دور خارج کند و هم با مسموم کردن فضا، اجازه فعالیت های انقلابی به سایرین را ندهد.

برای رسیدن به این هدف از عناوینی همچون «افراطی» «اولترا انقلابی» «دلواپس حوزوی» «شبکه عنکبوتی» «کمپانی دوقطبی سازی» «آمدنیوزهای حوزوی» «شرکت شبه اقتصادی» و غیره استفاده می کند. به طور کلی هر کسی که با فرید مدرسی همسو نباشد و به او انتقاد کند، گرفتار برچسب های او می شود.

به عنوان نمونه، او در یک پست بیان می کند که «برخی در ظاهر اولترا انقلابی می خواهند جامعه مدرسین و شورای عالی حوزه های علمیه را تضعیف کنند» اگر دقت کنید، او در این پست از تکنیک «مبهم گویی» استفاده کرده، بدون اینکه کسی را معرفی کرده باشد، به انقلابیون برچسب می زند.

حجم استفاده فرید مدرسی از ترفندهای رسانه ای که فقط بخش کوچکی از آنها در این مجال بیان شد به حدی است که متخصصان رسانه، احتمال می دهند او در مراکز حرفه ای و با اهداف خاص آموزش دیده باشد. کما اینکه در مواردی به منابع رسانه ای اش در شبکه بی بی سی فارسی هم اشاره کرده!

ادامه دارد…

این مطالب را هم ببینید:

صفحه فیلم و کلیپ تنویر

تماشا و دانلود این موشن گرافیک در سایت آپارات

صفحه تنویر در سایت آپارات

فرید مدرسی کیست؟ قسمت اول

نقدی بر خبرگزاری شفقنا

موشن گرافیک ضرورت فیلمنامه نویسی

موشن گرافیک اولین و مهمترین وظیفه روحانیت

موشن گرافیک چرایی و چگونگی قوی شدن در فضای مجازی

موشن گرافیک ضرورت و روش تبلیغ جهانی اسلام

                 

مطلب پیشنهادی

01Soroosh0001 | تنویر

تکرار مظلومیت شهید بهشتی

امروزه مظلومیت شهید بهشتی بیشتر از زمان حیاتش درک می شود چرا که آن روز …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.