یکشنبه , ۱۲ تیر ۱۴۰۱
Comp 13643 | تنویر

ضرورت فیلمنامه نویسی

???? برای درک اهمیت و ضرورت ورود حوزه انقلابی به عرصه تولید محتوای رسانه ای و خصوصا داستان و فیلمنامه، می توان موقعیتی را تصور کرد که در آن انسانی که معنویت و تخصص کافی ندارد و از علوم دینی بهره ای نبرده، در مسجد روی منبر مشغول سخنرانی است آیا این امر تعجب برانگیز نیست؟
???? حضور کسی که از معنویت کافی برخوردار نیست، در امر تولید فیلمنامه و داستان نیز به همین میزان تعجب برانگیز است چرا که فیلم و سینما در عصر کنونی از اساسی ترین ابزارهای #تبلیغ_دین هستند.

این مطلب را هم ببینید: صفحه فیلم و کلیپ تنویر

فیلمنامه: محتوای رسانه ای

یکی از پایه های اصلی تولید فیلم، محتوای آن است که با عنوان «فیلمنامه» شناخته می شود و هر فیلمنامه مبتنی بر «داستان» است.

برای درک وضعیت موجود، هر طلبه باید این سوال را از خود بپرسد که «در حال حاضر چه کسانی محتوای فیلم های سینمایی یا تلویزیونی ما را می نویسند؟» آیا سنت‌های الهی حاکم بر حوادث عالم را می‌شناسند؟ چه درکی از انسان و کنش‌های او دارند؟ آیا انسان شناسی عمیقی دارند؟ از پیچیدگی‌های حیات بشر چه می‌دانند؟ مگر نه اینکه پاسخ همه این سوالات در منابع دینی ما نهفته و مسئول استخراج این مفاهیم از متون دینی، «حوزه» و خصوصا «حوزه انقلابی» است؟

#تنویر
#موشن_گرافیک
#کلیپ
Tanwir.ir

دانلود این موشن گرافیک از سایت آپارات

تنویر در آپارات

ضرورت فیلمنامه نویسی

                 

مطلب پیشنهادی

تکیه بر فضایل انقلابیون، عامل رواج اخلاق در جامعه است

روش رسیدن به جامعه اخلاقی

پرونده #انقلابیگری قسمت پنجاه و نهم ???? تکیه بر فضایل انقلابیون، عامل رواج اخلاق در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.