جمعه , ۱۰ تیر ۱۴۰۱
78806914 2958454560961873 6890767952861028327 n | تنویر

دی‌ماه های حادثه‌خیز

78806914 2958454560961873 6890767952861028327 n | تنویر

.
#دی‌_ماه های حادثه‌خیز در تاریخ #انقلاب_اسلامی ایران و جمهوری اسلامی
.
دی، دهمین ماه از ماههای شمسی و نخستین ماه از فصل سرد زمستان است. .
چنان‌که می‌دانید، در تاریخ انقلاب ایران، ۱۹ دی ۱۳۵۶ که شورش مردم قم بر رژیم شاهنشاهی در آن آغاز شد، روزی سرنوشت‌ساز به شمار می‌آید.
.
روی‌دادن زلزله مهیب در 5 دی‌ماه ۱۳۸۲ که شهر بم و روستاهای پیرامونش را ویران ساخت و بزرگترین بنای خشتی جهان (ارگ بم) را در هم کوبید و نزدیک به ۴۰ هزار کشته و زخمی بر جای گذاشت.
.
واقعه #۹دی در سال ۸۸ و قیام مردم ایران علیه فتنه آمریکایی اسرائیلی آن سال، به حدی عظیم و بزرگ بود که نه تنها هر سال از طرف مردم ایران بزرگ داشته میشود، بلکه این روز در تاریخ ایران به نام روز #بصیرت و پیوند امت با ولایت نام گرفت.
.
مرگ ناگهانی #هاشمی_رفسنجانی، سیاست‌مدار معروف ایرانی و دومین رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در روز ۱۹ دی ۱۳۹۵ روی داد؛ درست همزمان با سالگرد شهادت #امیر_کبیر در حمّام فین کاشان و سالگرد شورش مردم قم.
.
آتش‌سوزی و فروریختن نخستین ساختمان بلند ایران #پلاسکو در تهران در ۳۰ دی ۱۳۹۵ روی داد که شهادت گروهی از آتش‌نشانان، بازاریان و دیگر هموطنانمان و زیانهای مالی فراوان را در پی داشت.
.
آغاز برخی اعتراضات مردمی به گرانیها و تورّم اقتصادی و بیکاری در ایران که از ۷ دی ماه ۱۳۹۶ در مشهد آغاز شد و به برخی  شهرهای دیگر کشور هم کشیده شد.
.
حادثۀ برخورد کشتی نفت‌کش #سانچی حاوی میعانات گازی با یک کشتی چینی در آبهای چین در ۱۶ دی ۱۳۹۶ و انفجار آن و کشته‌شدن ۳۰ ایرانی.
.
درگذشت سیّد محمود هاشمی شاهرودی در ۳ دی ۱۳۹۷ در تهران، و انتخاب صادق آملی لاریجانی در ۹ دی ۱۳۹۷ با عنوان چهارمین رئیس تشخیص مصلحت نظام.
.
و اینک پس از گذر سالیان دراز رسیدیم به دی‌ماه ۱۳۹۸ و بامداد دیشب حاج #قاسم_سلیمانی به همراه جمعی از فرماندهان مقاومت به شهادت رسیدند.
.
به نظر می‌رسد در تاریخ پس از انقلاب، #دی ماه، در #پرحادثه بودن، گوی سبقت را از #خرداد_پرحادثه ربوده!
Tanwir.ir
@tanwir_ir

نمایش پست در اینستاگرام

                 

مطلب پیشنهادی

ترس از خدا، آدم را عاشق خدا خواهد کرد. اگر این ترس از خدا نباشد، انسان سرگشته و حیران خواهد بود

عاشق خدا

پرونده #مکتب_سلیمانی قسمت بیست و چهارم ???? ترس از خدا، آدم را عاشق خدا خواهد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.