شنبه , ۴ تیر ۱۴۰۱
62005485 502640250135610 6480613904948667715 n | تنویر

«بیانیّه‌ی گام دوّم» یک ترسیم کلّی از گذشته و حال و آینده‌ی انقلاب بوده. خب چهل …

62005485 502640250135610 6480613904948667715 n | تنویر

«بیانیّه‌ی گام دوّم» یک ترسیم کلّی از گذشته و حال و آینده‌ی انقلاب بوده. خب چهل سال [از انقلاب] گذشته -یک ترسیم کلّی است، وارد جزئیّات نشدیم- یک تصویرسازی کلّی شده راجع ‌به مسائل اصلی انقلاب. چهار نقطه‌ی به‌اصطلاح اصلی در این بیانیّه مورد تأکید بوده:

1⃣ نقطه‌ی اوّل: «عظمت حادثه‌ی انقلاب». خیلی‌ها به این توجّه نمیکنند، خواستیم به این توجّه بشود، دقّت بشود: حادثه‌ی انقلاب؛ هم خود پدید آمدن انقلاب در این نقطه‌ی مشخّص جغرافیایی و در آن برهه‌ی مهمّ تاریخی، و بعد، ماندگاری انقلاب
2⃣ نقطه‌ی دوّم: «عظمت راه طی‌شده و کارکرد انقلاب تا امروز»؛ [یعنی] نقطه‌ی مقابل حرف آن کسانی که اصرار دارند بگویند انقلاب نتوانسته کارکردی از خودش نشان بدهد. بنده در این بیانیّه این را -البتّه به طور مجمل و کوتاه- بیان کردم که نخیر، انقلاب کارکرد کاملاً برجسته و ممتاز در زمینه‌های گوناگون داشته
3⃣ نقطه‌ی سوّم، «عظمت چشم‌اندازی است که باید به آن برسیم»؛ اینکه ما به کجا میخواهیم برسیم، میخواهیم چه کار کنیم، هدف ما کجا است.

4⃣ نقطه‌ی چهارم: «عظمت نقش نیروی جوان متعهّد»؛ نه هر جوانی؛ جوانی که احساس تعهّد کند،‌ احساس مسئولیّت کند. عظمت نقش این قشر یعنی جوان متعهّد در این مسیری که در پیش رو داریم و در رسیدن به آن چشم‌انداز مورد نظر.
#گام_دوم_انقلاب
#گام_دوم
#انقلاب_اسلامی
#جوان_متعهد

مقام معظم رهبری 98/03/01
@tanwir_ir

نمایش پست در اینستاگرام

                 

مطلب پیشنهادی

ترس از خدا، آدم را عاشق خدا خواهد کرد. اگر این ترس از خدا نباشد، انسان سرگشته و حیران خواهد بود

عاشق خدا

پرونده #مکتب_سلیمانی قسمت بیست و چهارم ???? ترس از خدا، آدم را عاشق خدا خواهد …

6 دیدگاه

  1. ضمن عرض سلام و ادب برتمامی دوستداران اهلبیت ع . به پاس ۷۰ سال کار در زمینه اهلبیت و هنر اسلامی استاد خبوشانی از شما دعوت میگردد از پیچشان بازدید و درپیچتان به محببان اهلبیت ع اطلاع رسانی فرمایید/ استوری شود واجب
    @ostad_akbar_khaboshany

  2. سلام ، آرزوی موفقیت دارم برای شما ، پیج من رو هم فالو و شات کنید لطفاً

  3. گروه كودكان سيستان و بلوچستان در قلب من با همكاري خيريه حضرت زينب(س)اصفهان آماده ي كمك رساني به مناطق محروم توسط شما عزيزان مي باشد،لطفا در گروه تلگرام ما كه در بالاي صفحه نوشته شده عضو شويد، با لايك و كامنت حمايت گر ما باشين.????

  4. #پویش_مطالبه_گری #انقلاب_برای_انقلاب #گام_دوم_انقلاب

  5. در زمینه تکنولژی و اقتصاد و تولید و آسیب های اجتماعی و نظارت بر اجرای قانون و نظارت بر دستگاههای قضایی و اجرایی و آموزشی و درمانی و مبارزه با گرانی و ثبات بازار و شعار آب و برق مجانی و پول نفت و معیشت مستضعف چه گامهایی برداشته اید؟

  6. آفرین اینفو گرافیک خوبی شده … خداقوت بهتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.