سه شنبه , ۷ تیر ۱۴۰۱
بازیچه دشمن | تنویر

بازیچه دشمن! نقد جریان عدالتخواه

پ

نقد جریان عدالتخواه

یکی از افتخارات قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران، برخورد بدون ملاحظه با فساد است، در این زمینه می توان به محکوم شدن چند نفر از مدیران دولتی و نمایندگان مجلس به مجازات های مختلف و صدور حکم اعدام برای چند نفر از مفسدین اقتصادی و بالاتر از همه، برگزاری دادگاه طبری و چندین مورد دیگر اشاره کرد!

اما این اقدامات به جای اینکه مورد استقبال عدالتخواهان و رسانه‌های منتسب به آنان قرار گیرد؛ با قهر و کنایه‌های آنها مواجه شده.

سوال این است که چرا اقدامات عدالتخواهانه نظام جمهوری اسلامی، آنها را راضی نمی‌کند؟! علت این امر را باید در بی توجهی عدالتخواهان به این نکته کلیدی جستجو کرد که:

حکومتِ ضد فساد حکومتی نیست که در آن هیچ فسادی رخ ندهد بلکه حکومتی ضد فساد است که با هیچ مفسدی سازش نکند و هرگز هیچ روندی از فساد را نپذیرد.

مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم به این بحث اشاره کرده‌ و فرموده اند:

«وسوسه‌ی مال و مقام و ریاست، حتّی در عَلَوی‌ترین حکومت تاریخ یعنی حکومت خود حضرت امیر‌‌المؤمنین (علیه‌السّلام) کسانی را لغزاند، پس خطر بُروز این تهدید در جمهوری اسلامی هم که روزی مدیران و مسئولانش مسابقه‌ی زهد انقلابی و ساده‌زیستی میدادند، هرگز بعید نبوده و نیست.»

این حقیقت به روشنی نشان می‌دهد که اتفاقا نظام جمهوری اسلامی ایران در بحث مقابله با فساد، بر همان طریق حکومت علوی راه می‌سپارد.

اما برخی عدالتخواهان، نشان داده‌اند که با هیچ اقدام ضد فسادی راضی نمی‌شوند و در پی ایجاد یک فضای تاریک در ذهن مخاطبانشان هستند.

نقد جریان عدالتخواه

با بررسی پاسخ ها و کامنت های مردم در صفحات مجازیِ این عدالتخواهان می توان به این نکته پی برد که:

نتیجه کار این عدالتخواهان، ناامید کردن مردم از نظام اسلامی است، یعنی همان چیزی که دشمن نیاز دارد تا بتواند نقشه های خود را اجرا کند.

رهبر معظم انقلاب در جای دیگری از بیانیه گام دوم می فرمایند:

«در طول این چهل سال -و اکنون مانند همیشه- سیاست تبلیغی و رسانه‌ای دشمن و فعّال‌ترین برنامه‌های آن، مأیوس‌سازی مردم و حتّی مسئولان و مدیران ما از آینده است. خبرهای دروغ، تحلیل‌های مغرضانه، وارونه‌ نشان دادن واقعیّتها، پنهان کردن جلوه‌های امیدبخش، بزرگ کردن عیوب کوچک و کوچک نشان دادن یا انکار محسّنات بزرگ، برنامه‌‌ی همیشگی هزاران رسانه‌ی صوتی و تصویری و اینترنتی دشمنان ملّت ایران است؛ و البتّه دنباله‌های آنان در داخل کشور نیز قابل مشاهده‌اند که با استفاده از آزادی‌ها در خدمت دشمن حرکت میکنند.»

به این ترتیب، اگر کسی فریاد عدالتخواهی برآورد و خودش را عدالتخواه نامید، برای سنجش اینکه ببینید واقعا عدالتخواه است، یا دنباله های داخلی دشمن است که لباس عدالتخواهی بر تن کرده، بررسی کنید و ببینید رابطه او با این فرموده ی رهبری چگونه است؟

آیا جلوه های امیدبخش نظام را برای مخاطبانش بیان می کند، یا سعی دارد همگام با دشمنان این ملت، جلوه های امیدبخش را پنهان کرده و عیوب کوچک را بزرگ و محسنات نظام را کوچک جلوه دهد؟

 

صفحه فیلم و کلیپ تنویر

صفحه تنویر در نماشا

تکرار مظلومیت شهید بهشتی- قسمت اول

تکرار مظلومیت شهید بهشتی- قسمت دوم

صفحه تنویر در سایت آپارات

نقدی بر خبرگزاری شفقنا قسمت اول

نقدی بر خبرگزاری شفقنا قسمت دوم

                 

مطلب پیشنهادی

نقد فعالیت های #شاگردان_غفاری
4⃣ قسمت چهارم: #خوداختفایی  در ادامه نقد فع…

نقد فعالیت های #شاگردان_غفاری4⃣ قسمت چهارم: #خوداختفایی در ادامه نقد فع…

نقد فعالیت های #شاگردان_غفاری 4⃣ قسمت چهارم: #خوداختفایی ???? در ادامه نقد فعالیت های شاگردان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.