شنبه , ۱۱ تیر ۱۴۰۱
201116 1603.00 00 04 17.Still003 | تنویر
????نگاه کوتاهی به زندگی مبارزاتی #آیت_الله_محمد_یزدی رحمه الله علیه????از اقدامات تخریب گرانه ی حامیان #دولت_موسوی تا نقش آفرینی در ماجرای #فتنه_88

“مجاهد” (مروری بر زندگی مبارزاتی آیت الله محمد یزدی)

مجاهد (آیت الله محمد یزدی)

آیت الله محمد یزدی؛ چهره‌ ای شناخته شده برای دوست و دشمن که در دهمین روز از تیرماه سال 1310 در خانواده ای علمی و مذهبی دیده به جهان گشود.

وی در جوانی در مسیر طلبگی گام نهاد و بعد از گذراندن دروس سطح به قم آمد و از محضر عالمان بزرگی چون آیات عظام بروجردی، اراکی، مرعشی نجفی، علامه طباطبایی و امام خمینی رضوان الله علیه بهره برد.

دغدغه مندی و حساسیت نسبت به سرنوشت کشور سبب سخنرانیها و افشاگری های فراوان وی علیه رژیم ستمشاهی شد و از خودگذشتگی در راه خدمت به مردم را با تحمل تبعید و زندان، در دوران طاغوت آغاز کرد.

منزل او در قم، یکی از پایگاه های اصلی نیروهای انقلابی و مبارز به شمار می رفت و به همین دلیل حضرت امام رحمه الله علیه پس از پیروزی انقلاب اسلامی و عزیمت به شهر قم، در منزل آیت الله یزدی اقامت گزیدند.

واکنش امام به تبلیغات تخریب گرانه ی حامیان دولت موسوی و حذف آیت الله یزدی از مجلس سوم از جمله رویدادهای جالب و عبرت آموز آن دوران بود. جریان چپ با ادعای پیروی از خط امام و با استناد به مواضع حضرت امام علیه اسلام آمریکایی و اسلام سرمایه داری، آیت الله یزدی را ترور شخصیت کرد اما امام بلافاصله بعد از پایان دوره نمایندگی آیت الله یزدی در مجلس دوم و آغاز بکار مجلس سوم، این شاگرد باسابقه و امین خود را به عنوان یکی از فقهای شورای نگهبان منصوب کردند.

فتنه 88 بزنگاه دیگری بود که این فقیه بصیر در آن نقش مؤثر ایفا کرد. ایشان در ماجرای ارتباط برخی از اصحاب فتنه با برخی مراجع، در اقدامی هوشمندانه از نفوذ جریان فتنه جلوگیری کرد.

آیت الله یزدی بواسطه استقامت و ایستادگی بر مواضع اعتقادی و انقلابی و دفاع مستحکم و بی شائبه از جایگاه ولایت فقیه، طی دهه های اخیر همواره مورد غیظ و غضب جریانات غربگرا و التقاطی قرار گرفت و اگرچه او نظیر شهید آیت و شهید بهشتی ترور فیزیکی نشد اما به انحاء مختلف مورد هجمه و حمله سیاسی و تخریب و ترور شخصیت قرار گرفت.

مقام معظم رهبری در زمان ریاست ایشان در قوه قضاییه وی را چهره ای موجه، شایسته و از همه جهت صالح خواندند. علم، معرفت، دلسوزی، خلوص و پیگیری دیگر خصوصیات بارزی بود که رهبر معظم انقلاب برای این فقیه بصیر برشمردند.

وزارت خزانه‌داری آمریکا در ۲۰ فوریه ۲۰۲۰ آیت الله یزدی را تحریم نمود. تحریمی که آیت الله یزدی آنرا بزرگترین افتخار خود میدانست چراکه افرادی اقدام به این کار کرده بودند که دست شان به خون شهید حاج قاسم سلیمانی آلوده بود.

این چهره ی دلسوز در سال پایانی عمر شریف خود در آستانه ی ماه مبارک رمضان به فکر نیازمندان بود و کمک به اقشار کم درآمد را عبادتی بزرگ میدانست.

وقف منزل مسکونی در قم برای احداث مدرسه علمیه از جمله آخرین اقدامات ارزشمند وی در راستای اعتلای اسلام ناب محمدی صلی الله علیه و آله میباشد.

صفحه فیلم و کلیپ تنویر

صفحه تنویر در نماشا

تکرار مظلومیت شهید بهشتی- قسمت اول

تکرار مظلومیت شهید بهشتی- قسمت دوم

صفحه تنویر در سایت آپارات

فرید مدرسی کیست؟ قسمت اول

فرید مدرسی کیست؟ قسمت دوم

نقدی بر خبرگزاری شفقنا قسمت اول

نقدی بر خبرگزاری شفقنا قسمت دوم

                 

مطلب پیشنهادی

دوقطبی سازی | تنویر

فرید مدرسی کیست؟ قسمت دوم

در قسمت قبل، فرید مدرسی را معرفی کردیم و اندکی به سوابق او پرداختیم. در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.