قالب وردپرس بیتستان پرنده فناوری

#نفوذ_اجتماعی_روحانیت مقام معظم رهبری در اسفند سال 1394 در دیدار با #مجمع_نماین…

#نفوذ_اجتماعی_روحانیت
🌍 مقام معظم رهبری در اسفند سال 1394 در دیدار با #مجمع_نمایندگان_طلاب و فضلای حوزه علمیه قم، از لزوم #انقلابی_ماندن_حوزه بحث کردند و فرمودند:
👈 بنده عرض می کنم اگر بخواهیم #نظام_اسلامی #انقلابی بماند، اسلامی بماند، حوزه قم باید انقلابی بماند. اگر حوزه قم انقلابی نماند، حوزه های علمیه اگر انقلابی نماندند، نظام در خطر انحراف از انقلاب قرار خواهد گرفت. 🔷 سوال اساسی در این هشدار مقام معظم رهبری این است که:
🔹 چه نسبتی بین «حوزه انقلابی» و منحرف نشدن نظام از [آرمان های] انقلاب برقرار است؟
🔹حوزه علمیه و به طور خاص حوزه علمیه قم چه ویژگی هایی دارد که باعث چنین تاثیری شده؟
🔵 به نظر می رسد پاسخ این سوال را باید در #نفوذ_اجتماعی_روحانیت یافت. دلیل این ادعا نیز در همین بیانات مقام معظم رهبری بیان شده:
👈 دانشجو، #نفوذ و امتداد اجتماعی ندارد… [اما] حوزه‌ی قم مرکّب است از یک مجموعه‌ای که این مجموعه در جامعه می تواند اثر بگذارد… آن عاملی که توانست پیام مراجع را در دوره‌ی اوّل -آن چند ماه اوّل- و بعد پیام امام بزرگوار را که تنها این کار را انجام میدادند و این رهبری را انجام میدادند -چه در دوره‌ی قم، چه در دوره‌ی نجف- منتشر کند در اقصی‌ نقاط کشور و در دلهای مردم نفوذ بدهد عامل #طلبگی بود؛ طلبه‌ها بودند که این کار را کردند، طلبه‌ها بودند که این فکر را منتقل کردند به سرتاسر کشور
📚 مقام معظم رهبری 94/12/25
@tanwir_ir

نمایش پست در اینستاگرام

           

مطلب پیشنهادی

تکیه بر فضایل انقلابیون، عامل رواج اخلاق در جامعه است

روش رسیدن به جامعه اخلاقی

پرونده #انقلابیگری قسمت پنجاه و نهم 🌍 تکیه بر فضایل انقلابیون، عامل رواج اخلاق در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *