قالب وردپرس بیتستان پرنده فناوری

قارون چگونه ثروتمند شد؟

 1. زمانی که بنی اسرائیل در مصر اسیر فرعون بودند، حضرت موسی هر بار معجزه ای می آورد و فرعون و مصریان درمانده می شدند و به حضرت وعده آزادی بنی اسرائیل را می دادند و باز هم به وعده شان عمل نمی کردند، در مرتبه آخر حضرت موسی از خدا چیزی خواست که اثرش تا چند وقت بماند و فرعون نتواند به سادگی به وعده اش عمل نکند.
 2. حضرت موسی از خدا خواست که محصولات غذایی و کشاورزی فرعونیان نابود شود، خداوند ملخ را فرستاد و مزارع مصریان را نابود کرد
 3. به امر خدا، ملخ ها به مزارع بنی اسرائیل (که در مصر بودند) هیچ آسیبی نرساندند.
 4. مصریان گرسنه هم جرأت دست زدن به مزارع بنی اسرائیل را نداشتند، چرا که از خدای موسی می ترسیدند.
 5. یکی از اقوام نزدیک حضرت موسی به نام «قارون»، قبل از اینکه حضرت موسی از خدا بخواهد مزارع مصریان نابود شود، به واسطه ارتباط و نزدیکی با حضرت موسی از این موضوع اطلاع یافت و بلافاصله مقدار زیادی گندم خرید و چون از بنی اسرائیل بود، به گندم هایش آسیبی نرسید.
 6. از طرف فرعون و ثروتمندان مصر به او پیغام فرستادند که به ما گندم بده، او هم هر کاسه گندم را با یک کاسه پر از طلا و جواهر معاوضه کرد.
 7. این فرد به واسطه رانت اطلاعاتی که داشت، به واسطه امنیتی که در سایه انقلاب حضرت موسی برایش فراهم شده بود، و چون در امنیت انقلاب حضرت موسی بود، ملخ ها با گندم هایش کاری نداشتند، ثروتمند شد و ثروت کلانی را جمع کرد به صورتی که قرآن می فرماید: کلید های صندوقچه های طلا و جواهر را قویترین مردم بنی اسرائیل جابجا می کردند.
 8. إِنَّ قَارُونَ كَانَ مِن قَوْمِ مُوسَىٰ فَبَغَىٰ عَلَيْهِمْ ۖ وَآتَيْنَاهُ مِنَ الْكُنُوزِ مَا إِنَّ مَفَاتِحَهُ لَتَنُوءُ بِالْعُصْبَةِ أُولِي الْقُوَّةِ- قارون از قوم موسى بود و بر آنان ستم كرد و از گنجينه ‏ها آن قدر به او داده بوديم كه كليدهاى آنها بر گروه نيرومندى سنگين مى ‏آمد.
 9. خلاصه: قارون به واسطه بهره مندی از اطلاعات ویژه ای که درباره انقلاب حضرت موسی (ع) داشت، و امنیتی که در سایه انقلاب حضرت موسی برایش ایجاد شده بود،  ثروت بسیار زیادی جمع کرد.

           

مطلب پیشنهادی

در انقلاب حضرت موسی (ع) بنی اسرائیل چگونه امتحان شدند؟

#قسمت_سوم پس از شروع #سختیهای_اقتصادی قوم بنی اسرائیل، #قارون ها با #اختلال_در_نظام_اقتصادی، بر ثروتشان افزوده …

2 دیدگاه

 1. من یه پرنده م

  این مطلب در هیچ منبع معتبر تاریخی و دینی بهش کوچکترین اشاره ای نشده. حرف های بدون سند هر بی سرو پایی رو بی جهت انتشار ندین مخصوصا وقتی در مورد دین هست.

  • همیشه که منبع نمیخواد
   عقل و فکر و تحلیل میخواد
   با منبع عقلی تحلیل کردید جالب بود
   آفرین کیف کردم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *