قالب وردپرس بیتستان پرنده فناوری
پرونده #مکتب_سلیمانی. 
قسمت نوزدهم
.  گاهی انسان سعی می‌کند ترس خودش را توجیه کن

انسان نباید ترس خودش را توجیه کند

پرونده مکتب سلیمانی
قسمت نوزدهم
. 🌍 گاهی انسان سعی می‌کند ترس خودش را توجیه کند و در مقابل، بسیاری از آیات و روایات ما کارشان این است که شما ترس خودتان را توجیه نکنید!
👈 یک نمونه اش «ترس از رفتن به جهاد» است، چون انسان طبیعتاً می‌گوید: اگر جنگ بشود و من برای جهاد بروم، در معرض آسیب و مرگ قرار می‌گیرم…
☝ اما خداوند به آنهایی که به خاطر ترس از مرگ، از جهاد فرار می‌کنند، می‌فرماید: «أَیْنَما تَکُونُوا یُدْرِکْکُمُ الْمَوْتُ وَ لَوْ کُنْتُمْ فی بُرُوجٍ مُشَیَّدَةٍ» (نساء/78) شما حتی اگر در بُرج و باروهای محکم باشید، باز هم مرگ، یقهٔ شما را می‌گیرد.
☝ در جای دیگری می‌فرماید:«وَ إِیَّای فَارْهَبُونِ» (بقره/40) از چه می‌ترسید؟ اگر بنا باشد از چیزی بترسید، باید از خود من بترسید!
👈 خداوند می‌خواهد جلوی توجیه ترس انسان را بگیرد (خصوصاً ترس از مرگ) ، لذا تأ کید می‌کند که «مرگ، دست مَن است!»
☝ همْچنین قرآن بارها فرموده است که وقتی اجل برسد، یک ذره هم عقب جلو نمی‌شود! (فَإِذا جاءَ أجَلُهُمْ ل یَسْتَأخِرُونَ ساعَةً وَ ل یَسْتَقْدِمُ ون؛ نحل/61) 👈 امیرالمؤمنینَ (ع) می‌فرماید: «با هیچ وسیله ای نمی‌توان از چنگال مرگ فرار کرد، اگر کشته نشوید (شهید نشوید) می‌میرید.
👈 جهاد، مرگ انسان را نزدیک نمی‌کند، پس فکر نکن اگر تو جبهه نمی‌رفتی، نمی‌مردی! نه کسی که از مرگ بگریزد، بر عمرش افزوده می‌شود و نه گریختن مانعِ فرارسیدن روز مرگش می‌شود.
.
#شجاعت #تدبیر #اخلاص #تنویر
#شجاعت_سلیمانی
#ادامه_دارد
Tanwir.ir

نمایش پست در اینستاگرام

           

مطلب پیشنهادی

ترس از خدا، آدم را عاشق خدا خواهد کرد. اگر این ترس از خدا نباشد، انسان سرگشته و حیران خواهد بود

عاشق خدا

پرونده #مکتب_سلیمانی قسمت بیست و چهارم 🌍 ترس از خدا، آدم را عاشق خدا خواهد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *